top of page

Ансамбль музичних інструментів "Срібний дзвін"

Керівник ансамблю
ЗІНИЧ Валерій Олександрович

   Музичний ансамбль для дітей при ПНЗ «Будинок творчості Заводського району» було створено в 2006 р.

  Зінич Валерій Олександрович працює на посаді керівника гуртка «Веселі музики» з січня 2015 року.

        Освіта:

      – 1991 рік – закінчив Запорізьке державне педагогічне училище ім. П. І. Майбороди за спеціальністю «Народні інструменті», здобув кваліфікацію «Керівник самодіяльного оркестру народних інструментів»;

   – 2002 рік – закінчив Мелітопольський державний педагогічний університет за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Музика» та здобув кваліфікацію вчителя музики, етики та естетики.

     Розпочав педагогічну діяльність викладачем у музичній школі, був завідувачем відділу. Багато років  працював у Запорізькій обласній філармонії  артистом ансамблю пісні і танцю «Запорожці». Бере участь у концертах, виступає в ансамблях, на великих сценах міста. Завжди підвищує свою майстерність.

   Інструменти нашого ансамблю – це мелодичні ударні інструменти , які не потребують складної техніки, діти можуть легко ними оволодіти. Репертуар ансамблю складається з різного доступного, спеціально подібраного елементарного музичного матеріалу, а також із популярних творів.

   Підбір та обробка репертуару – це творча справа та велика робота.

    Усе вищезазначене реалізують дві людини – керівник ансамблю та концертмейстер. Вони постійно працюють над поповненням репертуару, його оновленням.Основне в роботі ансамблю – це наступність, врахування індивідуальних особливостей, здібностей.

  Керівник ансамблю не стоїть на місці – попереду перетворення ансамблю на більш розгорнутий, збагачення його репертуару за допомогою освоєння інших інструментів: гітара, барабан, баян , сопілка тощо.

     Програма гуртка розрахована на два рівні – початковий та основний.

   Вихованці гуртка беруть активну участь у проведенні міських, районних заходів, перемагають у конкурсах і фестивалях, мають відзнаки та винагороди. Гуртківці задіяні в багатьох масових заходах, таких як:

– концерти до Дня відкритих дверей;

– обласний конкурс інструментальної музики «Музична веселка»;

– концерти в Центрі соціального захисту для людей похилого віку;

– концерти в райадміністрації;

– міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання»;

– концерти до Дня міста»;

– міський музичний фестиваль «Акорди позашкілля»;

– фестиваль сімейної творчості «Зберемо воєдино всю нашу родину»;

– концерти для батьків;

– святкові виступи в школах району;

– концерт до Дня соборності  України;

– концерти до Всесвітнього дня здоров’я;

– міське фольклорне свято «Проводи зими»;

– відбірковий фестиваль-конкурс «Таланти твої, Запорізький край».

Концертмейстер
МУРАШОВА Олена Іванівна

  В. О. Зінич почав працювати в «Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району» на посаді акомпаніатора. Але любов до музики, постійне самовдосконалення, бажання передати свої вміння підростаючому поколінню надихнули його обійняти посаду керівника ансамблю.

    Він як керівник вкладає в справу навчання й виховання юних музикантів усі свої вміння, педагогічну майстерність, творчі здібності.

  Важливим завданням сьогодення є виховання творчої особистості, творчого мислення, бажання творити в будь-якій сфері майбутньої діяльності.

    Надзвичайно важливо, щоб дитина з ранніх років могла припасти до живих джерел мистецтва, навчалася зі слова, ритму, руху творити музику.

  Гра на музичних інструментах індивідуально та в оркестрі приносить дітям велике задоволення, організовує їх, заохочує до активного музикування, виховує увагу, навички ансамблевого виконання, розвиває пам’ять, музично-слухові уявлення, чуття ритму, тембру.

     Головною метою створення гуртка є розвиток творчих здібностей дітей, навчання грі на музичних інструментах, спонукання грати на інструментах у самостійної діяльності, в сім'ї. Діти вчаться грі на металофоні, ксилофоні, сопілці.

      Метою та основним змістом навчання в гуртку є:

– набуття  навичок володіння простими музичними інструментами, гра з легкістю;

– виховання в учнів художнього смаку та вміння виразно передавати зміст твору;

– виховання інтересу до музики шляхом розвитку музичного слуху, пам’яті, відчуття ритму й розвитку музичної уяви;

– вивчення основ музичної грамоти;

– розвиток загального естетичного смаку під час гри на інструментах ансамблю.

bottom of page